Menu

Wijkvereniging Morgenweide bestaat 20 jaar, een gesprek met de voorzitter

Peter_Brouwer_we_hebben_een_prima_wijkvereniging.JPGPeter Brouwer is zijn naam, geboren in 1947, was 55 jaar actief als acteur bij Residentie Revue Gezelschap Den Haag. In 2009 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, kreeg in 2018 de Stadspenning van de gemeente Den Haag uitgereikt en is nu zeven jaar voorzitter van Wijkvereniging Morgenweide, de grootste buurt op Ypenburg met 7.162 inwoners binnen 2.877 woningen/ huishoudens.

Geschiedenis:                                                                                                           

Morgenweide was van oorsprong een nieuwbouwwijk van Nootdorp. Na de annexatie is Morgenweide van wijk veranderd naar een buurt binnen de wijk Ypenburg. De Wijkvereniging is opgericht 14 augustus 2001 en bestaat dit jaar 20 jaar, helaas door COVID-19 konden er geen festiviteiten worden georganiseerd.

‘Het gaat goed met onze buurt’ zo begint Peter. ‘Met mijn bestuur wat verder bestaat uit Jaap, Irene, Nico en Janny organiseren we veel activiteiten in het Piet Vink Centrum. Fijne locatie en prima faciliteiten, ook mede dankzij onze vrijwilligers bereikt!  Kijk voor een volledig overzicht op https://www.ypenburg.nu/activiteiten.html   

‘Wij communiceren activiteiten en nieuws via https://www.facebook.com/WijkverenigingMorgenweide  en website www.morgenweide.nl

‘Naast Morgenweide hebben we buurt De Venen in onze portefeuille: ‘ ik zou graag willen dat er iemand uit die buurt zich bij ons wil aansluiten om gezamenlijk nog meer activiteiten te kunnen organiseren. Daarnaast zoeken we voor de toekomst ook een nieuwe voorzitter voor onze wijkvereniging.

Samenwerking:

‘het contact met de overige buurten is goed’ zegt Peter.’ We overleggen regelmatig in het Bewonersplatform en ook met het Stadsdeelkantoor zijn de contacten prima; 2 keer per jaar ontmoeten wij elkaar en worden wederzijds ideeën aangedragen die we in alle openheid kunnen bespreken. Er wordt naar ons geluisterd.’

Verbeterpunten:

‘Jammer is dat we op Ypenburg geen theater hebben. Zou een mooie publiekstrekker zijn. Ook aan (betaalbare) woningen voor jonge mensen is een schrijnend tekort. Een verzorgingstehuis voor onze senioren zou ook thuishoren in de wijk en als we dan toch nog een mooiere wijk willen, dan zou ik het strandje aan de Blauwe Loper willen faciliteren tot ‘Klein Scheveningen’ Tijdens de zomermaanden is het daar erg druk met ouders en kinderen. Een echt bruin café zou ook niet misstaan.’

Buurt Preventie Team:

Dit team zoekt altijd naar betrokken bewoners die mee willen lopen en voor meerdere functies, onder meer beheerders voor WhatsApp groepen. BPT teams zijn de oren en ogen van de wijk, gemeente en politie. Bewoners kunnen zelf inplannen wanneer ze meelopen. Omdat hondenbezitters meerdere malen per dag de straat opgaan, zien zij als eerste als iets niet klopt. Zij zijn via een App verbonden met andere hondenbezitters, het BPT en de wijkagent. De leden van het BPT hebben in oktober een interessant bezoek gebracht aan TNO. Voor meer informatie: https://www.ypenburg.nu/bpt-morgenweide.html  of 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn